Volite li više zimu ili ljeto? Jeste li se razveselili kada ste vidjeli da pada snijeg?

Ili ste možda odmah pomislili na hladnoću?

Oni koji vole zimu često kažu da tijekom zime može biti i toplo i hladno, ovisno kako se obučete. A tko to zna bolje od Šveđana?! O tome govori i poslovica na švedskom jeziku u samom naslovu: Nema lošeg vremena, već samo loše odjeće.

Zato, pametno se obucite i uživajte u snijegu! A zanima li Vas kako se kaže na švedskom Pada snijeg!, svakako svratite u Školu stranih jezika Žiger i naučite.

Ono što je mene najviše iznenadilo kod snijega i Šveđana, jest donja fotografija. Tijekom prvog snježnog jutra, Šveđanin je izašao na dvorište u japankama. No, tko zna, možda je riječ o pravom Vikingu koji se ne boji snijega. 😊

 Anja Hudoletnjak, profesorica hrvatskog i švedskog jezika