Učenje stranih jezika u Školi Žiger

Kao što ste već imali priliku saznati u prethodnom članku - HUPE 2021 - Inspire & be inspired! - naše Engleskinje su i ove godine sudjelovale na HUPE konferenciji u Poreču.

Teacher Snježana, Maja, Anita i Tihana razvijale su jezične kompetencije na kreativnim i edukativnim radionicama i predavanjima. Kako to obično biva, usvojeno znanje, kompetencije i vještine prenijele su svim članovima engleskog aktiva Škole stranih jezika - Žiger s ciljem unapređivanja nastavnih metoda i samog procesa nastave.

Što smo sve naučili na ovogodišnjoj HUPE konferenciji?

Kao i kod svake edukacije, poseban naglasak stavljamo na promicanje i analiziranje naučenog pa tako naši nastavnici stečeno znanje uvijek diseminiraju unutar tima škole!

Teacher Snježana predstavila nam je nekoliko aktivnosti koje je i sama isprobala na interaktivnoj radionici "Fun activities with pictures". Saznali smo koje su to prednosti korištenja fotografija u nastavi, koje sve cjeline možemo uvježbati koristeći slike te na koji način možemo naučiti nove jezične strukture koristeći vizualne materijale. Više na: Fun activities with pictures

 

Teacher Maja predstavila nam je nekoliko aktivnosti koje možemo koristiti u nastavi kako bismo na jedan drugačiji i zabavan način motivirali polaznike na ponavljanje određenih jezičnih struktura. Koje su to aktivnosti i što smo sve naučili od teacher Maje saznajte klikom na link: Classroom activities

Za kraj, teacher Tihana podsjetila nas je da učenje i ponavljanje stranih jezika može biti izrazito zabavno i ispunjeno smijehom! Mi smo se odlično zabavili rješavajući kviz neobičnog imena - "Zagorski gemišt" , a pozivamo i vas da se i sami uvjerite kako učenje stranih jezika može biti učinkovito, zanimljivo i zabavno u isto vrijeme: KVIZ