Opće je poznato da je znanje stranih jezika neophodno za napredak i uspjeh na tržištu rada i u procesu školovanja.

Ubrzana globalizacija i sve učestalija privatna i poslovna mobilnost ljudi, kao i razvoj novih tehnologija, neki su od razloga zašto učenje stranih jezika postaje aktualan (čak i neophodan) trend u posljednjih nekoliko godina.

Sve više ljudi traži jednostavan, ali efikasan način učenja stranih jezika kako bi što prije stigli do željenog cilja. S obzirom na sve veći porast novih online tečajeva na raznim digitalnim platformama, odlučili smo predstaviti neke od prednosti učenja stranih jezika u školi s više od 33 godine tradicije, Školi stranih jezika - Žiger!STRUČAN TIM NASTAVNIKA

Profesori, nastavnici i svi članovi stručnog tima najvažniji su dio svake škole. A mi možemo biti ponosni jer se naš tim sastoji od kompetentnih, ambicioznih i kvalitetnih nastavnika koji kontinuirano rade na usavršavanju vještina. Bilo da se radi o dodatnoj edukaciji za unapređivanje jezičnih vještina ili nastavnih metoda, naši nastavnici uvijek vrlo rado sudjeluju u vanjskim stručnim usavršavanjima, konferencijama i radionicama.

Također, visoku stručnost, entuzijazam i suvremenost nastave naših nastavnika održavamo neprestanim usavršavanjem na redovitim internim sastancima i radionicama za unapređivanje nastavnog procesa u sklopu našeg programa profesionalnog razvoja nastavnika.

Adries konferencija u Splitu (2022.)


PROJEKTNA NASTAVA

Naši nastavnici učestalo koriste projektne nastavne metode kod poučavanja stranih jezika kako bi potaknuli radoznalost polaznika, povećali misaonu aktivnost i omogućili učenje s razumijevanjem.

Kada polaznik samostalno dođe do točnog odgovora, bilo da se radi o samostalnom istraživanju ili grupnom projektu, omogućuje se razvoj ne samo jezičnih već i organizacijskih, komunikacijskih i istraživačkih vještina.

VIDEO: Projektna nastava iz francuskog jezika

Projektna i istraživačka nastava u sklopu engleskog jezika


 NASTAVA USMJERENA NA POLAZNIKA

Susrećete se s problemima u učenju? Naši nastavnici su tu da vam pomognu! Uz individualni pristup kojeg koriste na nastavi, naši nastavnici vam stoje na raspolaganju kroz individualne konzultacije prema dogovoru.

Bilo da program pohađate online ili uživo, nastavnik prilagođava nastavu različitih stilovima učenja. Kada je u pitanju poučavanje odraslih polaznika, nastava se dodatno usmjerava na razna životna iskustva i interese polaznika kako bi lakše izvodio zaključke i implementirao naučeno u svakodnevni život.


RAZVOJ NOVIH KOMPETENCIJA

Učenje stranih jezika u grupi omogućuje vam razvoj ne samo jezičnih već i osobnih, socijalnih i profesionalnih kompetencija.


UČENJE IZVAN OKVIRA UČIONICE

Učenje stranih jezika u Školi stranih jezika – Žiger ne svodi se na udžbenike i čitanje i prevođenje. Učenje jezika nije samo gramatika i vokabular već i stil, ton i navike koje ljudi usvajaju u svrhu međusobne komunikacije. 

U našoj školi učenje stranih jezika obuhvaća i kulturološku dimenziju te se dodatno usmjeravamo na upoznavanje tradicije i običaja zemalja engleskog, njemačkog, španjolskog, talijanskog francuskog, ruskog, švedskog, slovenskog i poljskog govornog područja.

Uživanje u nastavi i čaju s mlijekom na engleski način


DINAMIČNA NASTAVA

Ponavljanje i usvajanje gramatike prelazi dimenziju monotonog ponavljanja gradiva. Nastavnik pronalazi zanimljive teme bliske polaznicima kako bi probudili dodatni interes kod polaznika. Bilo da se radi o projektnim grupnim zadacima ili izlaganjima samih polaznika, učenje i ponavljanje nikad nije bilo lakše i zanimljivije.


KORIŠTENJE DIGITALNIH TEHNOLOGIJA U NASTAVI

Poznato je da suvremeno obrazovanje zahtjeva inovativne metode učenja, a poučavanje uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije jedna je od trenutno najzastupljenijih inovativnih nastavnih metoda. Tehnologija otvara vrata brojnim novim mogućnostima koje nastavnicima i polaznicima olakšavaju učenje stranih jezika putem različitih alata.

S prelaskom na online i hibridnu nastavu usavršili smo korištenje digitalnih tehnologija u nastavi. Uz pametne ploče, laptope i tablete, na nastavi koristimo i Cubetto robote, Ozobot interaktivne igračke i Osmo Genius obrazovni dodatak za iPad.


EAQUALS ŠKOLA – DOKAZ IZVRSNOSTI

Jedna od posebnosti naše škole jest i međunarodna Eaquals akreditacija. Suradnja s Eaqualsom označava garanciju najviših standarda kvalitete, a više o udruzi pročitajte klikom na link u nastavku: EAQUALS


Ovo su samo neke od posebnosti i prednosti učenja jezika u našoj Školi.

Pametno utrošite vrijeme i novac i naučite strani jezik u školi s dugogodišnjom tradicijom i međunarodnom Eaquals akreditacijom. 

Obratite nam se s povjerenjem već danas: 

Prijavni obrazac